Çanakkale Yalıtım Isı Yalıtım Boyası
Çanakkale Yalıtım Isı Yalıtım Boyası
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

BORSTUCCO İç-Dış Cephe Borlu Isı Yalıtım Sıvası


BORSTUCCO İç ve dış yüzeyler  için formüle edilmiş tamamı Türkiye'de yerli imkanlarla üretilen BOR katkıları ile özel, buhar geçirgenliği ve nefes alabilme özelliklerine sahip,   iç ve dış cephede çok iyi derecede ısı, ses, yangın yalıtımı sağlayan  BOR'lu ilk ve tek özel Isı yalıtım sıvasıdır.

İç-Dış Cephe Borlu Isı Yalıtım Sıvası :

BORSTUCCO İç ve dış yüzeyler  için formüle edilmiş tamamı Türkiye’de yerli imkanlarla üretilen BOR katkıları ile özel, buhar geçirgenliği ve nefes alabilme özelliklerine sahip,   iç ve dış cephede çok iyi derecede ısı, ses, yangın yalıtımı sağlayan  BOR’lu ilk ve tek özel Isı yalıtım sıvasıdır.
BORSTUCCO’yu oluşturan özel formül, yüksek kalitede ısı ve su yalıtım özelliğinin yanı sıra termal köprüleri  ve duvar yüzeyi ile çevresindeki hava arasındaki sıcaklık farkını ortadan kaldırarak yoğuşma oluşumunu engeller böylece  mükemmel bir küf önleyici özelliğe sahiptir. 

BORSTUCCO’nun içeriğinde bulunan Bor katkıları, akrilik kopolimerler, özel pigmentler, dolgu maddeleri  ile oluşturulan özel formülasyon ürüne düşük bir termal iletim katsayısı sağlayarak mükemmel bir Isı yalıtım özelliği  ve ses dalgalarını emme yeteneği verir. Isı yalıtımı ve ses emme özellikleri, uygulanan kalınlığa göre değişiklik göstermekle beraber  % 50’ ye varan enerji tasarrufu sağlar.
BORSTUCCO’nın içerisindeki yangın geciktirici BOR bileşenleri ile yapı için gerekli yangın korumasını ( Süre, Duman miktarı, damlama oluşturmama, yangının ilerlememesi v.b. konularda ) sağlamaktadır.

BORSTUCCO  İç yüzey duvar ve tavanlarında  uygulandığında içeride oluşan  ısıyı yine içeriye yansıtarak ve hapsederek dışarı kaçmasını önler. Dış cephede kullanıldığında ise sıcak ve soğuk hava dalgalarını ayna gibi yansıtarak bina yüzeyine, ve de iç mekana  nüfuz etmesini önler.
BORSTUCCO ÖZELLİKLERİ :
% 50’ye varan enerji tasarrufu sağlar,
Sıcak ve Soğuk hava dalgalarını yansıtarak geçirmez,
İç ve Dış yüzeylerde uygulanabilir,
Nefes alabilir özelliktedir,
Yanmaz ve yangın geciktirici  özelliği vardır,
Su yalıtımında da etkilidir.
Duvar ve Tavanlarda nem ve küf oluşumunu önler,
Uygulaması kolay, işçilik maliyetleri düşüktür,
Kolay temizlenir, kir tutmaz,

KULLANIM ALANLARI :

  • Isı yalıtımı istenen her türlü sıvalı ve boyalı  iç, dış duvar ve tavan yüzeylerinde,
  • Metal, Cam, Tahta, Karton ve mukavva yüzeylerde,
  • Banyo, mutfak ve çamaşırhane gibi yüksek su buharına  maruz kalan iç-dış mekanlarda.
  • Yoğuşma, küf ve mantar sorunu olan alanlara.
  • Yüksek kalitede sessizlik.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

ÇEKAM, Enerji Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi
 

                                                                                                                                                                                                                       
       Isı İletkenlik Tayini
                                                                                                    Rapor Tarihi: 15.03.2021
                                                                                                    Başvuru Tarihi: 15.01.2021
ISIL İLETKENLİK TESPİTİ
ISO 8301 standardı esaslarına göre numunelerin ısıl iletkenlik katsayısı değerleri, ısı akış plakası metodu ile elde edilmiştir.  Tarafınızdan getirilen 30 cm x 30 cm ebatlarındaki numuneler deneyde kullanılmış olup l değerleri aşağıdaki tabloda verilmektedir

Numene No

Numune Kalınlığı
(mm)

Isıl İletim Katsayısı l,
(W/mK)

1

3,0

0,020

2

3,5

0,019

3

4,0

0,020

 

Ortalama

0,020

Önemli Not: Isı iletkenlik katsayısı (l) kalınlıktan bağımsız bir büyüklüktür. Aynı ısıl iletkenlik katsayısına sahip iki malzemenin aynı ısı yalıtımını yapması için aynı kalınlıkta uygulanması gerekir.
UYGULAMA ŞEKLİ VE ÖZELLİKLERİ :
Sıva uygulanacak yüzeyler kirden, yağdan, pastan, gresten, gevşek kısımlardan ve diğer yabancı malzemelerden arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılmadan önce yüzeye  UNIVERSAL ASTAR izolasyon ve boya astarı 1/7 oranında su ile seyreltilerek (1 kısım UNIVERSAL ASTAR : 7 kısım su) tek kat halinde 200 – 300 gr/m2 sarfiyatla uygulanmalıdır. Daha sonra astar 4 saat kurumaya bırakılır.

DIŞ CEPHE UYGULAMASI :
BORSTUCCO kapağı açıldığında kullanıma hazır vaziyettedir.  Kullanmadan önce mekanik karıştırıcı ile 4-5 dakika süre ile  iyice karıştırılmalıdır. Dış cephe uygulamalarında ürün taraklı mala ile bir kat uygulanıp tam kurumanın sağlanabilmesi için hava durumuna bağlı olmak üzere en az 24 saat kurumaya bırakılmalıdır. Elle yapılacak kontrolde ilk katın kuruduğu anlaşıldığında, ikinci kat uygulamaya geçilebilir.  İç cephe uygulamalarında renk ve kapatıcılığa göre 1 yada 2 kat olarak uygulanmalıdır. İlk kat kuruduktan sonra ikinci kat uygulama yapılmalıdır. İki kat uygulama arası 6 saat beklenmelidir.
TÜKETİM :

Tüketim uygulama yapılan yüzeyin pürüzlülüğü, gözenekliliği ve emilimine bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber dış cephe uygulamalarında 1 m2’de 1 kg/m2, iç yüzey uygulamalarında 1 m2’de 0,250 ml/m2’dir.
AMBALAJ : 20 Kg PE kovalarda

RAF ÖMRÜ: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay.

  • Okunma Sayısı: 268