Çanakkale Yalıtım Isı Yalıtım Boyası
Çanakkale Yalıtım Isı Yalıtım Boyası
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

BOR ROOF Çatı Isı Yalıtım Boyası


BOR ROOF çatılarda ısı ve su yalıtımı sağlamak için Türkiye'de yerli imkanlarla üretilen BOR katkıları ile özel, buhar geçirgenliği ve nefes alabilme özelliklerine sahip,  çok iyi derecede ısı, ses, yangın ve su yalıtımı sağlayan  BOR'lu ilk ve tek özel çatı ısı yalıtım kaplamasıdır.

 

BOR ROOF
 Çatı Isı Yalıtım Boyası

 BOR ROOF çatılarda ısı ve su yalıtımı sağlamak için Türkiye’de yerli imkanlarla üretilen BOR katkıları ile özel, buhar geçirgenliği ve nefes alabilme özelliklerine sahip,  çok iyi derecede ısı, ses, yangın ve su yalıtımı sağlayan  BOR’lu ilk ve tek özel çatı ısı
yalıtım kaplamasıdır.

 

BOR ROOF’u oluşturan özel formül, yüksek kalitede ısı ve su yalıtım özelliğinin yanı sıra termal köprüleri  ve çatı  yüzeyi ile çevredeki hava arasındaki sıcaklık farkını ortadan kaldırarak yoğuşma oluşumunu engeller böylece  mükemmel bir küf önleyici özelliğe sahiptir.  Sıcak ve soğuk hava, dalga yöntemiyle yayılması nedeniyle yazın Isı yüklü güneş ışınlarını, kışın ise soğuk hava dalgasını  yansıtarak  iç mekanda dengeli mükemmel bir konfor sağlar.  Böylece soğutma ve ısıtma giderlerini büyük ölçüde azaltır.


 BOR ROOF çatı kaplaması kışın- 30 °C’ye kadar esnekliğini ve mukavemetini çatlamadan muhafaza eder.  BOR ROOF ister eğimli, isterse yatay çatılarda uygulanmış olsun su yükünü asla bina içerisine geçirmez, çatlakları kapatır % 100 su yalıtımı sağlar. Bunun yanı sıra bina içindeki nem buharını dışarı atarak iç yüzeyde oluşacak rutubetlenmeyi önler.


KULLANIM ALANLARI :

  • Beton çatılar, her türlü metal Çatılar, Membran ve shingle çatılar, fabrika çatıları, prefabrik bina çatıları, depo, ticari bina, otel, ofis bina çatıları gibi her türlü çatı üzerine uygulanabilir.

UYGULAMA ŞEKLİ :


UYGULAMA YAPILACAK YÜZEYİN HAZIRLANMASI :  BOR ROOF uygulanacak yüzeyler öncelikli olarak her türlü toz, kir, yağ, kalkmış kabarmış şap, beton , boya ve her türlü yabancı malzemelerden temizlenir. Yüzeyde bulunan çatlaklar, çatı etekleri, yatay ve dikey bağlantı yerleri tamir harcı veya macunu ile tamir edilir. Yüzey hazırlıkları bitirildikten sonra kaplama malzemesinin yüzeye çok iyi yapışması için yüzey  UNİVERSAL ASTAR yalıtım ve boya astarı ile 200-300 gr/m2 olacak şekilde tek kat olarak astarlanır. Astarlama işleminden sonra 4 saat kadar kuruması beklenir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

ÇEKAM, Enerji Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi


                                                               Isı İletkenlik Tayini
                                                                            Report No/Date: 15.03.2021
                                                                                    Application No/Date: 15.01.2021

Tarihli ISO 8301 standardı esaslarına göre numunelerin ısıl iletkenlik katsayısı değerleri l  aşağıdaki tabloda olduğu gibi rapor edilmiştir.


Numene No

Numune Kalınlığı
(mm)

Isıl İletim Katsayısı l,
(W/mK)

      1

1,7

0,021

      2

1,6

0,020

      3

1,9

0,021

 

Ortalama

0,021

 

 

 

 

UYGULAMA ŞEKLİ :
BOR ROOF uygulamaya hazırdır, kovayı açtığınızda mekanik karıştırıcı ile 5-6 dakika homojen olacak şekilde karıştırınız. İçerisine su, tiner, boya v.b. herhangi bir ürün koymayınız, ürünü inceltmeyiniz. Yaz aylarında yapılan uygulamalarda çok sıcak saatlerde uygulama yapmayınız. Uygulamayı  rulo, fırça veya sprey olarak yapabilirsiniz. Delik ve çatlak olan yerlerde buraları dolduracak şekilde ürünü daha bol kullanınız. Her kat bir önceki kata dik olacak şekilde en az iki kat olarak uygulayınız.

SARFİYAT  : Uygulama yapılacak zeminin düzgünlüğüne bağlı olarak 20 kg lık bir kova ile yaklaşık olarak 20-25 m2 uygulama yapılabilir. En az iki kat olarak uygulanmalıdır.

  • Okunma Sayısı: 264