Çanakkale Yalıtım Isı Yalıtım Boyası
Çanakkale Yalıtım Isı Yalıtım Boyası
Tıkla Ara   Tıkla Ara Whatsapp Hattı   WhatsApp

BORPAINT İç-Dış Cephe Borlu Isı Yalıtım Boyası


İç ve dış yüzeyler için formüle edilmiş tamamı Türkiye'de yerli imkanlarla üretilen BOR katkıları ile özel, buhar geçirgenliği ve nefes alabilme özelliklerine sahip, iç ve dış cephede çok iyi derecede ısı, ses, yangın ve su yalıtımı sağlayan BOR'lu ilk ve tek özel Isı yalıtım boyasıdır.

İç-Dış Cephe Borlu Isı Yalıtım Boyası :


BORPAİNT İç ve dış yüzeyler  için formüle edilmiş tamamı Türkiye'de yerli imkanlarla üretilen BOR katkıları ile özel, buhar geçirgenliği ve nefes alabilme özelliklerine sahip,   iç ve dış cephede çok iyi derecede ısı, ses, yangın ve su yalıtımı sağlayan  BOR’lu ilk ve tek özel Isı yalıtım boyasıdır.

BORPAİNT’i oluşturan özel formül, yüksek kalitede ısı ve su yalıtım özelliğinin yanı sıra termal köprüleri  ve duvar yüzeyi ile çevresindeki hava arasındaki sıcaklık farkını ortadan kaldırarak yoğuşma oluşumunu engeller böylece  mükemmel bir küf önleyici özelliğe sahiptir. 

BORPAİNT’in içeriğinde bulunan Bor katkıları, akrilik kopolimerler, özel pigmentler, dolgu maddeleri  ile oluşturulan özel formülasyon
ürüne düşük bir termal iletim katsayısı sağlayarak mükemmel bir Isı yalıtım özelliği  ve ses dalgalarını emme yeteneği verir. Isı yalıtımı ve ses emme özellikleri, uygulanan kalınlığa göre değişiklik göstermekle beraber  % 50’ ye varan enerji tasarrufu sağlar.
BORPAİNT’in içerisindeki yangın geciktirici BOR bileşenleri ile yapı için gerekli yangın korumasını ( Süre, Duman miktarı, damlama oluşturmama, yangının ilerlememesi v.b. konularda ) sağlamaktadır.
BORPAİNT  İç yüzey duvar ve tavanlarında  uygulandığında içeride oluşan  ısıyı yine içeriye yansıtarak ve hapsederek dışarı kaçmasını önler. Dış cephede kullanıldığında ise sıcak ve soğuk hava dalgalarını ayna gibi yansıtarak bina yüzeyine, böylece de iç mekana  nüfuz etmesini önler.

 

 BORPAİNT ÖZELLİKLERİ :
% 50’ye varan enerji tasarrufu sağlar,
Sıcak ve Soğuk hava dalgalarını yansıtarak geçirmez,
İç ve Dış yüzeylerde uygulanabilir,
Nefes alabilir özelliktedir,
Yanmaz ve yangın geciktirici  özelliği vardır,
% 100 Su yalıtımı sağlar.
Duvar ve Tavanlarda nem ve küf oluşumunu önler,
Uygulaması kolay, işçilik maliyetleri düşüktür,
Kolay temizlenir, kir tutmaz,

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

ÇEKAM, Enerji Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi


                                                          Isı İletkenlik Tayini
                                                                         Report No/Date: 15.03.2021
                                                                                 Application No/Date: 15.01.2021

Tarihli ISO 8301 standardı esaslarına göre numunelerin ısıl iletkenlik katsayısı değerleri l  aşağıdaki tabloda olduğu gibi rapor edilmiştir.

Numene No

Numune Kalınlığı
(mm)

Isıl İletim Katsayısı l,
(W/mK)

1

1,7

0,018

2

1,8

0,019

3

2,0

0,019

 

Ortalama

0,019


UYGULAMA ŞEKLİ VE ÖZELLİKLERİ :

Boya uygulanacak yüzeyler kirden, yağdan, pastan, gresten, gevşek kısımlardan ve diğer yabancı malzemelerden arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılmadan önce yüzeye   UNIVERSAL ASTAR izolasyon ve boya astarı 1/7 oranında su ile seyreltilerek uygulanır, daha sonra astar 4 saat kurumaya bırakılır. BORPAİNT kullanmadan önce mekanik karıştırıcı ile 4-5 dakika süre ile  iyice karıştırılmalıdır.
İç ve Dış cephe uygulamalarında ürün kesinlikle İNCELTİLMEDEN rulo veya fırça ile 2 tam kat uygulama yapılmalıdır.  İlk kat kuruduktan sonra ikinci kat uygulama yapılmalıdır. İki kat uygulama arası 4 saat beklenmelidir.


TÜKETİM :

Tüketim uygulama yapılan yüzeyin pürüzlülüğü, gözenekliliği ve emilimine bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber dış cephe uygulamalarında 1 m2’de 1 litre/m2, iç yüzey uygulamalarında 1 m2’de 0,300 ml/m2’dir.
AMBALAJ : 5lt, 10 lt ve 20 lt PE kovalarda

RAF ÖMRÜ: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 24 ay.

  • Okunma Sayısı: 201